BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİS

Teknolojinin hayatımızın ayrılmaz bir parçası olduğu bu günlerde bilgisayar arızası herhalde isteyeceğiniz en son şey olmalı. Ancak gelişen teknolojiye rağmen makinelerin doğasında maalesef bu arızalar mevcut. Bilgisayar teknik servisine her an ihtiyacınız olabilir.

Bilgisayar Teknik Servisi

Bilgisayar arızasının niteliği ne olursa olsun işin ehli olmayan ellere bırakılırsa, kolaylıkla çözülebilecek bir problem bile bilgisayarın bir daha kullanılamayacak hale gelmesine veya onarım maliyetini oldukça yüksek bir bedele gelmesine neden olabilir. Elbette ki kimse bu külfete katlanmak istemez. Bu yüzden iyi bir bilgisayar tamiri için kaliteli hizmet veren bilgisayar servisine ihtiyacınız var.

İLS Bilgisayar olarak Deneyimli ve Uzman Kadromuz ile İstanbul Anadolu yakasında Bilgisayar Teknik Servisi hizmeti sunmaktayız. Bilgisayarınız arızalanırsa ister servis formu doldurarak isterseniz telefon ile ulaşarak kaliteli hizmete hızla ve güvenle ulaşabilirsiniz.

İLS Bilgisayar Olarak Hangi Hizmetleri Veriyoruz?

Bilgisayar arızalarına uzman ekiplerimizce yapılan bir dizi hizmetimizi aşağıda listeliyoruz. Özellikle İstanbul Anadolu yakasında arızaları yerinde tespit edebiliyor ve onarım hizmeti de sağlayabiliyoruz. İşte sağladığımız hizmetlerden bir kaçı;

Bilgisayar Check Up Hizmeti

Bilgisayarınız ister arıza ister bakım için servisimize gelmiş olsun genel olarak ön analizi yapılır. Mevcut arızalar ya da henüz oluşmamış arızalar tespit edilerek gerekli müdahalelerin yapılabilmesi için tarafınıza bildirilir. Böylelikle sürekli bilgisayar servisine ihtiyaç duymazsınız.

Yazılımsal Arızaların Tespiti

Yazılımsal olarak meydana gelmiş arızaların tespiti için uzman arkadaşlarımız bir ön inceleme yapmaktadır. Yapılan inceleme ile arızalı program dosyalarının geri getirilip getirilemeyeceği analiz edilir. Mümkün olan sistem dosya eksikleri özel yazılımlar kullanılarak tamamlanır. En sık karşılaşılan yazılım sorunları işletim sistemlerinde sistem dosyalarına bulaşan virüslerin antivirüs programlarınca silinmesi nedeni ile olmaktadır.

Bilgisayarın Fiziksel Olarak Temizlenmesi

Toz elektronik cihazlar için oldukça önemli bir faktördür. Hatta elektronik devreler ve kondansatörler için toz bir katildir diyebiliriz. Sizin özel talebiniz haricinde arıza-bakım için getirilmiş olan cihazlarınız öncelik ile tarafımızca kompresör yardımı ile toz kalmayıncaya kadar temizlenir ve işlemine öyle başlanır.

Bilgisayar Formatlama ve Güncellemeleri

Bilgisayar format atma işlemi aslında oldukça basit bir işlemdir. Ancak lisanslama, format sonrası driver ve gerekli programların kurulumu sizi biraz uğraştırabilir. Sizin için Format atma ve lisanslama işlemlerini ayrıca talep ettiğiniz kurulumları yapabiliriz.

Bilgisayar format ihtiyacınızı ya da mevcut işletim sisteminizin güncellenmesi adımları güven ile yapılmaktadır.

Arızalı Parçaların Tespit ve Tedarik Edilmesi

Arızalı parçalar cihazdan cihaza farklılıklar gösterir. Bazı parçaların piyasada bulunması oldukça zordur. Bireysel olarak bazı parçaları temin etmek neredeyse imkansız olabilmektedir. Biz iİLS Bilgisayar olarak parça tedariki konusunda sizin için tüm araştırmayı yaparak en uygun parçaları buluyoruz.

Yazılım Temini ve Kurulum Hizmeti

İhtiyacınız olan yazılımın donanımınız ile uyumlu olması halinde teminini sağlayabilir ve bilgisayar kurulumunu yapabiliriz. Donanımınız ile uyumsuz programların temini ve kurulumunu iş etiği gereği yapmıyoruz. Bu size fayda değil zarar verir.

Bu ve bunun gibi bir çok konuda İLS Bilgisayar Yazılım Hizmetleri olarak Bilgisayar Teknik Servis Hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Sıkça Karşılaşılan Problemler

Bilgisayar teknik servisimize en çok yöneltilen sorular ile ilgili kısa bilgilendirmeler ile ne yapmanız gerektiği konusunda yol gösterici olabilecek kısa kısa cevaplar hazırladık.

Bilgisayarın açılmamasının birçok nedeni olabilir. Teknik Servisimiz ile irtibata geçerek detay vermeniz durumunda size daha çok yardımcı olabiliriz.

Öncelikle kontrol etmeniz gereken modeminiz olmalıdır. DSL ışığının sabit olarak yandığından emin olduktan sonra bilgisayarınız ile modeminiz arasında kablo ile bağlantı var ise kablonun sağlamlığından emin olmanız gerekmektedir. Kablonuzda düzgün takılı ise ethernet kablo girişinizde ya da donanım sürücüleri ile ilgili bir problem olması muhtemeldir. Bilgisayar teknik servisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Bilgisayarınız donanımı eski ise ve SATA disk kullanıyor iseniz belki de SSD diskler ile tanışmanızın vakti gelmiştir. Bilgisayarınız SSD Disk Kurulumu ile 10 kata kadar hızlanabilir yazımızı inceleyebilir ve bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bilgisayar yavaşlamalarının çeşitli nedenleri olabilir bunlardan biri de virüslerdir. Antivirüs Çözümlerimizden faydalanabilirsiniz.

Bilgisayardan ses gelmiyor ise bu audio driver problemi ya da donanımın arızalanması anlamına gelebilir. Bu konuda destek almak için irtibata geçebilirsiniz.

Bilgisayar ekranı açılmıyor ise bu sizin bilgisayarınızın kasası ile monitörü arasındaki bağlantı kablosu, power kablosu kaynaklı olabileceği gibi kasa üzerinde bulunan ekran kartının ya da monitörün donanımsal arızalanması ile meydana gelebilecek bir sorundur. Tespiti için uzman teknik servisimiz ile görüşebilirsiniz.

Bilgisayarda kırmızı ışık yanıp sönmesi genellikle power arızasını ifade eder. Bu hata alınıyor ise kasa üzerinde bulunan diğer bileşenlere zarar gelmemesi adına elektrik kablosu çekilerek bir an önce bilgisayar teknik servisimiz ile irtibata geçmeniz faydanıza olacaktır.

Bilgisayar fanının ses çıkarması sorunu genellikle fanın eskimesi ve dönmesini sağlayan mekanizmanın özelliğini kaybetmeye başlaması ile ilgilidir. Fanın değişmesi gerekebilir.

Diğer bir neden ise işlemcinizin yeteri kadar soğutulamaması sonucu bilgisayarın kendini korumaya alması ile ilgili olabilir. Bu durumda termal macun yenileme ve bilgisayarın temizlenmesi gerekir.

Bilgisayar tamiri için bir destek arıyorsanız hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. İLS Bilgisayar Uzman teknik ekibimizin sunmuş olduğu kaliteli Bilgisayar Teknik Servis hizmetlerindenden faydalanabilirsiniz. Ayrıca yerinde bilgisayar servisi hizmetimiz ile dilerseniz biz size geliyoruz.