personel takip sistemleri

Personel takip sistemleri bünyesinde personel bulunan bütün fabrikaların, işletmelerin sabah akşam giriş çıkışlarını kontrol etmek için bilgisayar ortamında kontrolü sağlamaya ve rapor olarak almaya yardımcı olmaktadır. Bu sistemler sayesinde işletmelerde personellerin çalışma disiplini arttırılır. çalışma saatlerine, mola saatlerine daha iyi riayet ederler.

Personel Takip Sistemleri

Personel takip sistemleri bünyesinde personel bulunan bütün fabrikaların, işletmelerin sabah akşam giriş çıkışlarını kontrol etmek için bilgisayar ortamında kontrolü sağlamaya ve rapor olarak almaya yardımcı olmaktadır. Teknolojinin gelişmesi sayesinde pek çok alanda yenilikler olmuş, bunlar personel takibinde de son derece verimli olmuştur. Bu sayede kurumlar personellerinin devamlılığını daha rahat kontrol edebilmekte, iş verimliliğini ve performansını arttırmayı ağlamaktadırlar.

Personel takip sistemleri konusunda farklı teknolojiler vardır ve bunlar arasında tercih yapmak kurumların ihtiyaçları ve tercihleri doğrultusunda yapılmaktadır. En çok tercih edilen personel takip sistemleri parmak izi okuyucu, personel kartlı geçişler, personel yüz tanıma sistemleridir.

Birçok farklı biyometrik sistemle entegre çalışmakta, bilgisayarlara kurulan yazılımlarla entegre çalışarak çeşitli bilgilerin takibini, raporlanmasını, onaylanmasını sağlamaktadır. Yazılımlar sayesinde bütün personelin ya da tek bir personelin kaçta girip çıktığını, rapor alınabilmesini sağlamak mümkündür. Çalışanlar ile işveren arasında adeta bir hakem görevi gören yazılımlar, resmi kayıt niteliğindedir.

Personel Takip Sisteminin Avantajları

Personel takip sistemlerinin hizmet alanında pek çok avantajı bulunuyor. Bunlardan en önemlisi, işletmenin çalışma prensiplerinin en ideal koşullara taşınmasıdır. Bu sistemler sayesinde işletmelerde personellerin çalışma disiplini arttırılır. Çalışmalar bir düzene sokulur. Çalışanlar kontrol edildiklerini bildikleri için daha verimli çalışır ve çalışma saatlerine, mola saatlerine daha iyi riayet ederler. Gün boyu daha çok, daha verimli çalışırlar.

İşverenler, çalışanlarının ne zaman işe başladıklarını ne zaman işten ayrıldıklarını ne zaman mola verdiklerini, hangi tarihlerde izinde olduklarını, yıllık ne kadar izin kullandıklarını, ek mesailerini, ne kadar ek mesai yaptıklarını ve daha fazlasını kontrol edebilirler.

Buna göre bordro düzenlemeleri yapabilir, izin takiplerini gerçekleştirebilir, terfi, kadro gibi liyakat düzenlemelerini saha sağlıklı yapabilirler. Geriye dönük kayıt altına alınan veriler istenen zaman erişime açıktır. Bu da işletmelerde herhangi bir problem olması durumunda olayların çözümünde kullanılabilir. Servis saatleri, düzenlemeleri daha iyi yapılabilir.

Personel Takip Sistemleri ile Alınabilecek Raporlar

Personel takip sistemleri teknik servis detayları dahil pek çok raporun alınabilmesini sağlar. Raporlar, takip sisteminin özelliklerine ve donanımına göre değişse de doğru sistem seçimi sayesinde yüksek verimlilik sağlanabilir. Bu noktada alınabilecek bazı raporlar şunlardır:

  • Mesaiye gelen ve gelemeyen personellerin raporları,
  • Erken çıkan ya da geç gelen personellerin raporları,
  • Kurumdaki izinli personellerin raporları,
  • Personel listesi raporları,
  • Fazla mesai raporları,
  • Eksik çalışma raporları,
  • Aylık giriş ve çıkış raporları,
  • Belli zaman dilimlerinde kaç personelin iş başında olduğunun raporları.

Personel Takip Sisteminde Profesyonel Çözüm Ortağınız

Personel takip sistemlerinde verilerin güvenliği son derece önemlidir. Verilere ulaşma yetkisi sadece belli birimler ve belli kişilerde olur. Teknik odalar gibi servis detaylarına yetki verilenler dışında kimse ulaşamaz. Bunun için işletmelerde ayrı bir güvenlik oluşturulması tercih edilir.

Firma olarak bu alanda uzun zamandır profesyonel PTS çözümleri geliştiriyoruz. İşletmenize özel projeler hazırlıyor, proje detaylarını kurumsal yapınıza, personel sayınıza, çalışma sisteminize ve diğer bütün etkenlere göre düzenliyoruz.

Size en uygun personel takip sisteminin hangisi olacağı gibi detayları hazırladıktan sonra en başarılı cihazları seçiyoruz. Dünya genelinde ve ülkemiz genelinde en başarılı markaların kurulumunu yapıyoruz.

Hizmet verdiğimiz ürünlere aynı zamanda teknik servis hizmeti de sağlıyor, kurulum sonrası da her zaman sağlıklı biçimde sistemlerinizi kullanmaya devam edebilmenizi sağlıyoruz. Kayıt filtreleme, ziyaretçi modülü, mesai takvimi, özlük yönetimi, veri yedeklemesi, yemekhane modülü gibi çok fonksiyonlu, sektöre özel paketler sunuyoruz. İş verimliliğini ve maddi, manevi tasarruf imkanı sağlıyoruz.

iLS Bilgisayar