KURUMSAL BAKIM ANLAŞMASI

Kurumsal bakım anlaşması, KOBİ ve kurumsal firmalarla hizmet sağlayıcı arasında, şirketin bilgisayar sistemleri için bakım hizmetleri sağlamak üzere yapılan sözleşmedir. Bu tür anlaşmalar genellikle çok sayıda bilgisayarı olan veya karmaşık BT ihtiyaçları olan KOBİ ve kurumsal firmalar tarafından kullanılır.

Kurumsal Bakım Anlaşması Nedir?

Donanım onarımı, yazılım kurulumu, veri yedekleme ve kurtarma, BT danışmanlığı gibi bir çok hizmet türü kurumsal yıllık bakım anlaşması kapsamında sunulur. Anlaşmanın önemli bir avantajı da bakım süresince kullanılacak olarak donanım yedek parçaları ve ekipmanların işletme tarafından satın alınmasından genellikle daha uygun maliyetli olmasıdır.

Kurumsal Bakım Anlaşması

Yıllık Bakım Anlaşmasının Avantajları ve Faydaları Nelerdir?

Kurumsal bakım anlaşması belirli dönemleri kapsayacak şekilde yapılır. En çok kullanılan bakım anlaşması tipi yıllık bakım anlaşmasıdır. Avantajlarına gelecek olursak;

  • İşletmenizin teknolojik olarak risklerini minimize eder
  • Bilgisayar, yazıcı, sunucu gibi IT Cihazlarının düzenli olarak temizlikleri yapılarak faydalı ömürlerini uzatır.
  • Microsoft ve Logo Yazılım ürünlerinden daha yüksek verim almanızı sağlar.
  • Olası virüs saldırılarına karşı güvenlik önlemleri alınır ve harekete geçilir.
  • İşletmenin talebi doğrultusunda düzenli olarak önemli veri yedekleme işlemleri gerçekleştirilir.
  • Arızalanan cihazlara çok hızlı müdehale edilerek tamirleri gerçekleştirilir. 
  • Server kurulumları teknik ekiplerimiz tarafından yapılır, kurulu sistemlerin teknik aksaklıkları ise süratle giderilir.
  • Network sistemi için sağlık analizi yapılır ve olası riskler belirlenir. Kırık olarak jack uçları değiştirilir ve bozuk olan network cihazları yenilenir.
  • Anlaşma süresi boyunca gerek telefon, gerek ise yerinde desteklerimiz profesyonel bir disiplin içerisinde sürer.

Kurumsal Bakım Anlaşması Gerekli Mi?

Senelik olarak yapılan bakım anlaşmaları işletmenin güçlü bir IT ekibinin olup olmaması durumlarına göre değişir. Eğer sorunlara anında müdahale ederek, sistemlerinizi sürekli ayakta tutacak bir bütçe ve teknik ekibe sahipseniz yıllık bakım anlaşması yapmanız gerekmez.

Ancak eğer bu kriterleri karşılayamıyor ve IT destek ekibi için yeterli bütçe ayıramıyorsanız işletmeniz için en uygun olanı kurumsal yıllık bakım anlaşması olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgisayar, yazıcı, güç kaynağı ve benzeri cihazların kullanım süreleri sınırlıdır. Cihazlar ne kadar düzgün kullanılır ve bakımları düzgün yapılırsa ömürleri de o kadar uzar. Bu bakımdan şirketin ekonomisine de katkı sağlar.

Süre işletme ile belirlenecek periyotlarda yapılabilir. Ancak sıklıkla tercih edilen periyot 1 yıldır.

İşimizi amatör bir heyecanla ancak profesyonel nitelikler ile yapıyor, sizin bize ihtiyaç duyduğunuz her an da yanınızda olduğumuzu hissetmenizi sağlıyoruz.

Destek arıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. İLS Bilgisayar olarak biz size profesyonel teknik hizmet sağlamayı vadediyoruz. Kurumunuzun desteğe ihtiyacı olduğu her an yanınızdayız.