NOTEBOOK TAMİRİ

Dizüstü bilgisayarlar ergonomik olmaları nedeni ile oldukça fazla tercih edilmektedir. Özellikle uzaktan çalışma imkanına sahip olanlar için bulunmaz bir nimettir. İşinizi, ödevinizi yaptığınız ya da oyun oynadığınız notebook bilgisayarınızda dönem dönem çeşitli nedenler ile arızalanmaktadır. Dolayısı ile notebook tamirine ihtiyaç duyulmaktadır.

Notebook Tamiri Hassas Bir Konudur

Notebook Tamiri konusu oldukça hassas bir konudur. Cihazın tamirini kendiniz yapmak isterseniz ya da uzman olmayan kişilerce yapılmaya çalışılır ise henüz bilgisayarın vidalarını söküp kasayı açma aşamasında bile anakarta veya diğer bileşenlere zarar verme olasılığınız oldukça fazladır. Bu nedenle yeterli mesleki bilgiye sahip olmayan kişilere cihazınız ile ilgili işlem imkanı sağlamayınız. Cihazınızı tekrar kullanamayabilirsiniz.

İLS Bilgisayar Olarak Hangi Hizmetleri Veriyoruz?

İLS Bilgisayar olarak yüzlerce cihaz arızası vakasına müdahale ettik ve onarımlarını gerçekleştirerek müşterilerimizin memnuniyetini kazandık. Bilgi ve tecrübelerimizden notebook tamiri ihtiyacı olan siz değerli müşterilerimizin de faydalanması için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Notebook Tamiri İçin Bize Ulaştığınızda Size Sunabileceğimiz Hizmetler:

Notebook Check Up Hizmeti

Notebook bilgisayarınız arıza veya bakım için servisimize geldiğinde ön analizi yapılır ve mevcut arızalar ya da oluşabilecek arızaları tespit edilir. Gerekli müdahalelerin yapılabilmesi için tarafınıza bildirilir. Böylelikle sürekli notebook servisine ihtiyaç duymazsınız.

Notebook Formatlama ve Güncellemeleri

Notebook format ihtiyacınızı ya da mevcut işletim sisteminizin güncellenmesi adımları güven ile yapılmaktadır.

Notebook Fiziksel Olarak Temizlenme İşlemi

Elektronik cihazların en büyük kabusu tozdur. Özel talebiniz haricinde arıza ya da bakım için getirilmiş olan cihazlarınız öncelik ile tarafımızca hassas kompresör yardımı ile tozdan arındırılır.

Yazılım Temini ve Kurulum Hizmeti

Talep ettiğiniz yazılım donanımınız ile uyumlu ise teminini sağlanır ve kurulumu tarafımızca yapılır. Donanım ile uyumu olmayan programların tedarik ve kurulumunu iş etiği gereği yapmıyoruz. Bu size fayda değil zarar verir. Bu ve bunun gibi bir çok konuda İLS Bilgisayar Yazılım Hizmetleri olarak Bilgisayar Teknik Servis Hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Arızalı Parçaların Tespit ve Tedarik Edilmesi

Yazılımsal arızalar uzman ekibimiz tarafından dikkatle tespit edilir. Yapılan inceleme ile arızalı dosyalarının geri getirilip getirilemeyeceği incelenir. Mümkünse sistem dosya eksikleri özel yazılımlar kullanılarak tamamlanır. Sık karşılaşılan yazılım sorunları genellikle işletim sistemlerinin dosyalarına bulaşan zararlı virüslerin antivirüs programları tarafından silinmesi nedeni ile olmaktadır.

Sıkça Karşılaşılan Problemler

Notebook tamiri ile ilgili notebook destek birimimize sık yöneltilen sorulara sizinle paylaşıyoruz Ne yapmanız gerektiği konusunda yol gösterici olabilecek kısa cevaplar hazırladık.

Laptop çok yavaşladı gibi bir şikayetiniz var ise bunun temelde iki nedeni vardır. Birincisi virüs temellidir. İkincisi ise donanım arızasından meydana gelir. İşlemci ya da sabit diskinizde meydana gelen arızalar ya da ısınmalar yavaşlığa neden olabilir. Ayrıca dizüstü bilgisayarınızın hızını artırmanız için SSD disk kullanmanızı da öneriyoruz. Bizimle iletişime geçerseniz sizin için gerekli işlemleri gerçekleştirebiliriz.

Bir laptop çok ısınıyor ve kapanıyorsa çok yüksek ihtimalle işlemcisi yeterince soğutulamıyordur. Bunun nedeni ise genellikle hava kanallarında toz birikmesi ve işlemci ısısını ileten termal macunun özelliğini yitirmesi kaynaklıdır. Dizüstü bilgisayar ısınma probleminizi gidermek için teknik servisimize başvurabilirsiniz.

Laptop wifi görmüyor ise bilgisayarınızın uçak modunda olup olmadığından, wifi’nin kapalı olmadığından emin olun. Eğer sorununun bu kontrollerinize rağmen devam ediyor ise notebook servisimiz ile irtibata geçiniz. Bilgisayarınızın Wifi bileşeni zarar görmüş olabilir.

Dizüstü bilgisayar şarj olmuyor ise bunun birden çok nedeni olabilir. En yaygın olanı bataryasının ömrünü tamamlamış olmasıdır. Ayrıca şarj soketlerinin arızası ve şarj adaptörü arızası da en çok karşılaşılan nedenlerdendir. Servisimiz bu sorunları sizin için giderebilir.

Dizüstü bilgisayarların ekranları çok hassas bir yapıya sahiptir. Öyle ki en ufak bir darbede dahi ekranda çatlamalar ve piksel kayıpları meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda ekranın değişimi gerekecektir. Ekran değişimi orijinal ya da orijinale en yakın yedek parçalar ile yapılmalıdır. Kalitesiz bir ekranda çalışma oldukça can sıkıcı olabilir. Notebook Tamir servisimize başvurarak kaliteli hizmet almanız faydanıza olacaktır.

Notebook klavyesi çalışmıyor ise sıvı teması görmüş olma olasılığı yüksektir ve değişmesi gerekir. Sorunun tam olarak tespit edilebilmesi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Notebook tamiri için bir destek ihtiyacınız var ise zaman kaybetmeden bizim ile irtibata geçebilirsiniz. İLS Bilgisayar Uzman teknik ekibi ile her daim yanınızda.