Bulut Yedekleme

Resimleriniz, videolarınız, müzikleriniz, belgeleriniz ve daha birçok önemsediğiniz veri… Hepsinin ortak en büyük riski kaybolmaları ya da yok olmalarıdır. Bulut yedeklemesi bu riskleri mükemmel bir şekilde azaltır.

İLS Bilgisayar olarak size bu konuda yardımcı olmak isteriz.

Bulut Yedekleme Nedir?

Bulut yedekleme, bireylerin veya şirketlerin verilerini internete bağlı bulut sunucularında depolamasına yardımcı olan bir teknolojidir. Günümüzde önemi çeşitli nedenlerden dolayı daha da artmaktadır.

Neden Buluta Yedeklemeniz Gerekiyor?

Bilgisayarlar Windows 10, Windows 8,1 gibi işletim sistemlerinin yanı sıra birçok fiziksel risk öğesi içerir. Bilgisayarınızdaki veriler bu felaketlere karşı daha savunmasızdır.

İstatistiklerde veri kayıplarına %40 oranında donanım arızaları, %29 oranında insan kaynaklı hatalar, %13 oranında yazılım kaynaklı, %9 oranında hırsızlık, %6 oranında bilgisayar virüsleri/kötü amaçlı yazılımlar ve %3 oranında ise doğal afetler neden olmaktadır.

İşin özü aslında düşündüğünüzden fazla potansiyel tehdit mevcut. Bu nedenle Profesyonel Bulut Yedekleme hizmeti ile bilgisayarınızda sizin için önemli olan verileri düzenli olarak yedeklemeniz gerekir.

Bulut Yedekleme Hizmetleri Nasıl Çalışır?

Veri merkezinde bulunan yedekleme uygulaması verileri kopyalar ve olumsuz bir durumda erişilmek üzere saklar. Bu veriler genelde farklı ortamlarda veya başka bir depolama sisteminde saklanır. İLS Bilgisayarın Uzman Ekibi tüm bu süreci sizin adınıza yönetir.

Bulut Yedekleme Avantajları

  • Para ve Kaynak Tasarrufu Sağlar,Bulut yedeklemeyi kullanmak, klasik yedekleme sisteminden daha ucuzdur. Yeni donanım veya yazılım satın almaya gerek kalmadan bulut hizmetlerini uygun fiyatlara kullanabilirsiniz.
  • Felaket Durumunda Verileri Koruma, Ofisler ve sistemler yok olabilir ancak, buluta yedeklenen veriler sayesinde kuruluşunuz yeniden toparlanabilir.
  • Verilere Her Yerden Erişilebilirlik,İnternet bağlantınız varsa, yedeklenmiş verilerinize istediğiniz zaman istediğiniz yerden erişebilirsiniz.
  • Veri Güvenliği Sağlar, Bulut yedeklemesinin yerel yedekleme kadar güvenli olmadığını iddia edebilir ancak kadrosunda bir BT uzmanı olmayan küçük ve orta ölçekli işletmeler için, deneyimli bir bulut yedekleme çözümü daha iyi veri güvenliği sağlar.
  • Siber Saldırılara Karşı Koruma. Sistemlerinize siber saldırı durumunda verileriniz güvende olur. Yapılan saldırı sonucu sistemlerinizin zarar görmesi durumunda Bulutta yedeği alınarak izole edilmiş dış yedekler, sistemlerin devamlılığının korunmasını sağlar.

İLS Bilgisayar olarak bizimle çalışın, Bulut Yedekleme hizmetimizden Profesyonel Olarak yararlanın.