Web Tasarım ve Hosting Hizmetleri

Web Tasarım ve Hosting Hizmetleri
Dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak, geleceği hedefleyen bütün işletmelerin, kişilerin yapması gereken bir işlemdir. Bunun yolu da dijital dünyada en iyi şekilde var olmaktan geçer. Dolayısıyla sadece var olma yetmez. Aynı zamanda iyi olmak, farklı olmak gerekir. Bir web sitesi sahibi olmanız yol yolda ilk yapmanız gerekendir. Fakat sadece ülkemizde 8 milyondan fazla web sitesi var. Bunların sayısı her geçen dakika artarak devam ediyor. Bu da sadece bir web sitesi sahibi olmaktan çok fazlasını gerekli kılıyor.
Web sitesi yapımına web tasarım adı verilir. Günümüzde en etkili ve en düşük maliyetli tanıtım araçlarının başında web sitesi gelir. Firmaların sürekliliğini, başarısını, büyümesini sağlayan web sitesi yapılan hizmetin, ürünün tüketiciye ulaştırılmasında, pazarlanmasında büyük pay sahibidir. Eğer siz de sektörünüzde öne çıkmak, rakiplerinize fark atmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız başarılı bir web tasarım desteği almalısınız. Çeşitli aşamaları ve detayları bulunan web tasarımın en temel noktalarından bir tanesini de hosting oluşturur.

Hosting Nedir?
Hosting, kişilere ve işletmelere ait web sitelerinin internet üzerinde yayınlanmasına olanak veren, güçlü donanımlar ve yazılımsal web sunucularının birleşimiyle oluşturulan bir web sitesi yayınlama hizmeti demektir. Hazırlanan web siteleri, kontrol panelleri üzerinden çeşitli dosya transfer yazılımlarıyla hostinglere yüklenir, domain tanımlamaları yapılır ve yayına hazır konuma getirilir. Hosting hizmetinin bir diğer adı, barındırma hizmeti olduğu gibi web tasarımcılar tarafından web hosting olarak da isimlendirilir. Hosting sayesinde bir web sitesi dünyanın her yerinden, internete başlanan herkes tarafından 7/24 erişilebilir hale gelir.
Hosting çeşitli seçeneklere sahiptir. Bunların özelliklerine göre başarıları değişir. Kaliteleri farklılık arz eder. Sayfalarınızın hızlı olması, sayfa geçişlerinin hızlı sağlanması, olası saldırılarda içerik kayıplarının önüne geçilmesi, güvenlik yazılımlarının bulunması, dünyanın her yerinden erişilebilir olması, veri kayıplarının olmaması adına verilerin yedeklenmesi gibi detaylar hosting hizmetinin kalitesini ortaya koyar.
Hostingler çeşitli başlıklar altındadır. Bunlar arasında hangisinin seçileceği işletmenin ya da kişinin tercihine, ihtiyaçlarına bağlıdır. Örneğin bir blog için paylaşımlı hosting yeterli olurken e-ticaret mağazası gibi bir site için bulut sunucu tarzı bir hosting seçilmelidir. WordPress hosting, Linux hosting, Windows hosting, kurumsal hosting, bulut sunucu, fiziksel sunucu gibi çeşitler arasından ihtiyaca göre seçim yapılması gerekir. Teknik servis uzmanlarımız bu konuda gerekli yönlendirmeyi yapabilmektedir.

Web Tasarım ve Süreçleri
Web tasarım hizmet detayları bir sürece göre yürütülür. Bu bakımdan servis olarak ilk önce projelendirme yapılması gerekir. Doğru stratejiler ile hedefe varılabilir. Oluşturulan proje kapsamında teknoloji seçiminin sağlıklı yapılması gerekir. Yaygınlık, kullanılabilirlik ve diğer teknolojilere uygun olma kriterleri esas alınmalıdır. Bir diğer nokta bilgi mimarisidir. Faaliyet süresince üretilen dokümantasyon, referans, ürün bilgileri, teknik detaylar ve diğer bütün bilgilerin web sitesinde nasıl verileceği netleştirilmelidir. İçerik optimizasyonu bir diğer süreç. İçeriklerin kesinlikle arama motorlarının algoritmalarına uyumlu olması gerekir. Dilbilgisi kurallarına uygun, anahtar kelime seçimi sağlıklı yapılmış olması ve SEO uyumlu içerik servis sağlanması gerekir. Yazılım geliştirme ve görsel öğelerden sonra da son düzenlemeleri yapılıp yayınlanması gerekir.
Başarılı Bir Web Tasarımın Olmazsa Olmazları
Başarılı bir web tasarım hizmet detaylarında bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Bu bakımdan kontrol panelinin olması, sitenin hosting, domain gibi bütün kayıtlarının sizin veya firmanızın üzerine kayıtlı olması, bütün şifrelerin sizde bulunması, şık bir ara yüzünün olması, hızlı açılması, arama motorları üzerinde bunabilir olması gerekir. Firmamız bütün bunlara riayet ederek web tasarımlar gerçekleştirmektedir.